V pátek 7.10.2016 pořádal  na hřišti místní spolek Za horami Orlické Záhoří pro děti i dospělé  X. SLET DRAKŮ V ORLICKÉM ZÁHOŘÍ.

Každé dítě obdrželo létajícího draka a sladkou odměnu, počasí dračím radovánkám přálo, všem se podařilo draka zvednout do oblak.

Děkujeme našim sponzorům a příznivcům za podporu a účast.

 

Za horami Orlické Záhoří, z.s. - J.Matyášová

 

FOTODOKUMENTACE

http://www.orlickezahori.eu/index.php/galerie/category/6-drakiada-7-10-2016

 

V pátek 16.9.2016 pořádal místní spolek Za horami Orlické Záhoří pro děti a rodiče PAŠERÁCKOU STEZKU.

Na pěti stanovištích, některých i s pohádkovými bytostmi, děti poznávaly rostlinky, zvířátka, ryby, obojživelníky, hmyz či  měly složit puzzle s vývojem žáby. Mezi úkoly  bylo také  předvést svoji dovednost např.

předvést čápa, holubičku, najít ve sklenici s  těstovinami fazole, či složit lodičku.

Všechny úkoly byly  splněny i   pojmenování vodníka na místním rybníku. Od pátku má  vodník jméno CACHTÁLEK.

 

Po dokončení stezky v cíli  proběhlo opékání špekáčků a  ocenění všech zapsaných soutěžícíh.

Děkujeme všem sponzorům, kteří podporují naše akce pro děti.

 

Za horami Orlické Záhoří, z.s.  - Jana Matyášová

 

 

FOTODOKUMENTACE

http://www.orlickezahori.eu/index.php/galerie/category/5-paseracka-stezka-16-9-2016

 

V sobotu 13.8.2016 pořádala Obec Orlické Záhoří mezinárodní dřevařskou soutěž

KUNŠTÁTSKÝ DRVOŠTĚP.

Na 5. ročníku mezinárodní  dřevařské soutěže všechny přítomné a soutěžící přivítal  starosta obce Orlické Záhoří Vojtěch Špinler spolu s hlavním rozhodčím Ing. Martinem Fojtem, který zahájil soutěž slavnostní fanfárou.

Soutěže se účastnili i zástupci partnerského města Bystrzyca Klodzka pan Lucjan Morajda a Rafal Cymbalista.

Akce se účastnil náměstek hejtmana Královéhradeckého kraje Ing. Karel Janeček, který předával soutěžícím ceny.

O propagaci mezinárodní akce se zasloužila Mgr. Eva Ženíšková.

V doprovodném programu vyřezal motorovou pilou pan Miroslav Kříž postavu vodníka.

Večerní zábavu zpříjemnila kapela VIPICH.

Děkujeme všem sponzorům akce.

 

Soutěžilo se v kategoriích:

1) ŠTÍPÁNÍ SEKEROU NA PŘESNOST

  1. LUKÁŠ MAREŠ
  2. FILIP SVOBODA
  3. GRZEGORZ BARTCZYSZYN (PL)

 

2) ŘEZÁNÍ KAPROVKOU VE DVOJICÍCH NA ČAS

  1. ZBIGNIEW KANTOR – GRZEGORZ BARTCZYSZYN (PL)
  2. ROMAN LUKÁČ – MARTIN KŮST
  3. ALEŠ VEJMOLA – PETR KUTTICH

 

3) ŘEZÁNÍ MOTOROVOU PILOU NA ČAS A PŘESNOST

  1. RADEK JIRÁSEK
  2. LUDĚK SKALICKÝ
  3. VÁCLAV HAMÁČEK
  4. FRANTIŠEK SMOLKA

 

VÝSLEDKY DLE KATEGORIÍ KE STAŽENÍ:

Výsledky motorová pila
Výsledky sekera a špalek
Výsledky Kaprovka

 

FOTOGRAFIE Z AKCE ZDE.