V pátek 29.10.2021 bylo slavnostně zpřístupněno Orlickohorské centrum, které se nachází v čp. 6 v Orlickém Záhoří. Budova bývalé výrobny peletek byla v letech 2020-2021 přebudována na multifunkční veřejnou budovu, ve které se nachází hasičská zbrojnice, sklad obecní techniky, víceúčelový společenský sál, cvičná kuchyně a keramická dílna. Pro zájemce o historii budovy zde byla umístěna výstava "Proměny budovy čp. 6 v Orlickém Záhoří". Na srovnávacích snímcích je zachycen stav budovy v letech 2009, 2018 a 2021. Dočíst se můžete také podrobnější informace o historii budovy.
Ve venkovních prostorách si mohli zájemci prohlédnout také zmodernizovaný sběrný dvůr, kde se nově nachází velkoobjemové kontejnery, lis na papír a plasty, plachtové haly na tříděné komodity a další.
Během dne otevřených dveří si prohlédlo nové prostory téměř dvě stě zájemců! Mezi nimi například předseda Euroregionu Glacensis a starosta města Rokytnice v Orlických horách Petr Hudousek, starosta obce Bartošovice v Orlických horách Ing. Luboš Tylš, za vedení HZS Královéhradeckého kraje se zúčastnil plk. Ing. Radek Vymlátil, náměstek ředitele pro úsek IZS a OPŘ a velitel stanice Dobruška npor. Vít Klouček, DiS., zástupci firmy STATING, která zajišťovala stavební práce při rekonstrukci budovy a mnoho dalších. Všem moc děkujeme!
Máme velikou radost, že se podařilo pro naši obec takto krásné prostory vytvořit a do budoucna zde budeme soustředit velkou část společenských a kulturních akcí. Již nyní tu probíhá např. keramický kroužek a pokud budeme mít štěstí, před budovou vznikne v příštím roce venkovní posilovna. Ve společenském sále plánujeme promítat filmy a pokud to COVID dolí, třeba se dočkáme i hasičského plesu :)
DSC 0869
DSC 0873
DSC 0875
DSC 0903
DSC 0888
DSC 0890
DSC 8610
DSC 8616
DSC 8646
DSC 0868

Ocenění